Kopsumma: [[carts | totalPrice ]] €

Kāpēc suņiem patīk būri?

Ar būra palīdzību Jūs varēsiet:

  • Iemācīt kucēnam labu uzvedību mājās;
  • Droši pārnēsāt un transportēt savu mīluli;
  • Atradināt kucēnu no ieraduma grauzt dažādus priekšmetus;
  • Ierobežot Jūsu mīluli no saimniecībā izmantojamiem un potenciāli bīstamiem priekšmetiem, vielām un vadiem;
  • Nodrošināt mājdzīvniekam ērtu vietu, kur viņš var atpūsties, gadījumā, ja saslimst, jeb gūst traumu;
  • Nodrošināt mājdzīvniekam miegam drošu vietu. Jūsu suns pieradīs pie būra un uzskatīs to par savu māju Jūsu mājā;
 
Kāpēc suņiem patīk būri?
Vairums uzskata, ka būri nav domāti suņiem un tie viņiem neiet pie sirds, bet tas nav tā! Suņiem patīk atrasties mazās, slēgtās vietās, tāpēc būrus viņi uztver kā drošu un ērtu slēpni.
Savvaļā suņi dzīvo alās. Tur viņi jūtas drošībā, ērti un komfortabli. Tieši tāpēc suņi vienmēr meklē drošu slēpni.
Ja jūsu mājā sunim nav pašam sava stūrīša un vietas, viņš meklēs sev vietu zem krēsla, jeb galda…
Būris Jūsu sunim kļūs par vietu, kur viņš jutīsies drošībā un vietu, kas nedalīti pieder tikai viņam. Pie tam, suns nejutīsies izolēts no ārpasaules, jo būris paredz labu gaisa cirkulāciju un pārredzamību.
Instinkts liek sunim turēt savu migu tīru un tā ir vēl viena būra priekšrocība. Ja sunim rodas nepieciešamība nokārtot dabiskās vajadzības, viņš centīsies paciesties, kamēr netiks izvests ārā.
Tādā veidā Jūs iemācīsiet suni nokārtoties pēc zināma laika intervāla un izvairīsieties no nepatīkamiem incidentiem.
Bez tam, sunim atrodoties būrī, būs iespējams cīnīties ar viņa kaitīgajiem ieradumiem, kā piemēram, pastāvīga riešana, mēbeļu graušana utt.
Tomēr, būrim pirmām kārtām jābūt un jāpaliek vietai, kur Jūsu suns var justies drošībā. Ja viņam ir šāds slēpnis, suns jutīsies laimīgāks un mierīgāks.
 
Kā pieradināt kucēnu pie būra?
1. solis: Parādiet kucēnam viņa jauno māju
Jo agrāk tas notiks, jo labāk. Ļaujiet kucēnam gulēt un atpūsties būrī. Viņš drīz vien pieradīs pie tā, ka jaunajā mājā viņš vienmēr jūtas mierīgi un ērti. Ļaujiet viņam saprast, ka viņš var ieiet un iziet no būra, kad vien vēlas.
Kad viņš pieradīs pie būra un pārstās no tā baidīties, maigi apstādiniet kucēnu brīdī, kad viņš centīsies iziet. Pirmajai reizei pietiek ar pāris minūtēm. Palieliniet būrī pavadāmo laiku pakāpeniski, neaizmirstot dzīvnieku “apbalvot”.
Kad kucēns pieradīs un sāks justies būrī komfortabli ( tam nepieciešami pāris īsi treniņi dažu stundu, bet varbūt arī dienu garumā) atkārtoti apstādiniet kucēnu brīdī, kad viņš vēlas iziet no būra. Neaizmirstiet paslavēt kucēnu. Drīz vien Jūsu mīlulis sāks justies droši arī tad, kad būra durvis būs aizvērtas.
2. solis:  Pieradiniet kucēnu pie tualetes.
Kucēni nokārto dabiskās vajadzības katras 2-4 stundas. Pieradiniet savu mīluli darīt to noteiktās stundās.  Priekš tam ir pietiekami izlaist viņu pēc barošanas, pirms miega un tikko pēc pamošanās. Parādiet kucēnam ceļu pie durvīm, paslavējiet viņu un izlaidiet. Tādā veidā Jūs viegli iemācīsiet dzīvnieku nokārtot dabiskās vajadzības noteiktā laikā un šis ieradums viņam saglabāsies visu dzīvi. Kad kucēns sasniegs 4-6 mēnešu vecumu, viņš iemācīsies paciesties un jūs varēsiet atstāt viņu būrī ilgāku laiku. Pēc kāda laika nepieciešamības gadījumā kucēnu jau būs iespējams atstāt viņa “mājiņā” uz visu dienu.
 
Noderīgi padomi
  • Iegādājoties būri, izvēlieties to vajadzīgajā izmērā. Jūsu mīlulis drīz izaugs un būrī viņam jājūtas ērti.  Tas nekas, ja pirmajā laikā būris būs pārāk liels, jo tad kucēns var nokārtoties vienā tā stūrī, bet gulēt citā.  Šo problēmu var risināt ar starpsienas palīdzību.
  • Pieradiniet kucēnu pie jaunā būra.
  • Materiālam, uz kura kucēns guļ, jābūt mīkstam, ērtam un viegli mazgājamam. Parūpējieties par to, lai Jūsu mīlulim būrī būtu maksimāli ērti. Mēs iesakām regulāri mazgāt sedziņu  un rūpēties par to, lai tur nebūtu blusu.
  • Neatstājiet kucēnu bez uzraudzības, kamēr tas brīvi pārvietojas pa māju. Tā jūs varēsiet koriģēt viņa uzvedību. Jūsu varēsiet atradināt kucēnu no ieraduma riet, nokārtoties nevietā un grauzt dažādus priekšmetus. Suns pieradīs uzvesties labi pat tad, ja Jūsu nebūs blakus.
  • Nekad neatstājiet kucēnu būrī uz visu dienu. 6 nedēļu vecumā kucēns spēj ciesties nenokārtojot savas dabīgās vajadzības 4 stundas, divu mēnešu vecumā aptuveni 5 stundas, triju mēnešu vecumā 6 stundas un pusgada vecumā aptuveni 8, jeb vairāk stundas.
  • Neatstājiet būrī materiālus, ar kuru palīdzību suni pieradina pie tualetes. Suns instinktīvi cenšas turēt savu migu tīru, tāpēc nevajadzētu viņam radīt vēlmi nokārtoties būrī.
  • Neļaujiet sunim klīst pa māju bez uzraudzības. Ja viņš kļūst nemierīgs un nevar atrast sev vietu (viena no pazīmēm, kas liecina par to, ka suns vēlas nokārtoties), Jūs varēsiet viņu laicīgi pievest pie durvīm.
  • Nelieciet sunim nokārtoties jaunajā “mājiņā”.  Jūsu mīlulim būs nepieciešamas pāris dienas, lai pierastu pie apstākļu izmaiņām.
  • Nekad neievietojiet suni būrī, lai to sodītu.  Būrim jābūt priekš suņa drošai un komfortablai vietai, tāpēc asociācijas ar sodu, bailēm un jebkurām citām negatīvām izjūtām ir nevēlamas.

Jūs varat iegadāties metāla būrus suņiem par labām cenām ŠEIT